19 października klasy IIIb i IIId pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Na początku dzieci brały udział w warsztatach naukowych na temat "Witaminowy koktajl". W jakich produktach szukać ważnych dla nas witamin? Czy warto jeść owoce i warzywa? Które z witamin pomagają wzmocnić kości? – to tylko nieliczne pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi. Po takiej dawce witaminowego koktajlu uczniowie pełni sił i energii ruszyli na wędrówkę po wystawie. Wystawa podzielona jest na strefy tematyczne i tutaj dzieci same poprzez praktykę odkrywały tajemnice fizyki, chemii, przyrody i nauki o człowieku. Każdy znalazł cos dla siebie. Hydroświat zaprosił dzieci do poznania tajemnic wodnego świata. Drzewo życia to wystawa poświęcona zagadnieniom przyrodniczym. Równie ciekawe były stanowiska interaktywne na wystawach "Niewidoczne siły", "Akcja – człowiek" oraz "Kierunek – zdrowie".

Wizyta w Centrum Nauki Eksperyment była niecodzienną lekcją dla małych odkrywców – amatorów. Nic nie sprawia dzieciom większej radości niż możliwość samodzielnego przeprowadzania minieksperymentów. Połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy sprawiło, że wszyscy byli bardzo zadowoleni.