{phocagallery view=category|categoryid=999|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Weronika Bolduan z klasy VIc uczestniczyła w XVII Powiatowym Konkursie wiedzy o świętych. Tym razem, w związku ze 100-leciem objawień w Fatimie, uczestnicy zgłębiali wiadomości o św. Hiacyncie i św. Franciszku oraz ich kuzynce Słudze Bożej siostrze Łucji. Dzieciom najpierw ukazał się Anioł Portugalii, a później od 13 maja do 13 października 1917 roku, objawiała się Matka Boża przekazując orędzie dla świata. Konkurs odbył się 26 października 2017 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy. W czasie, gdy komisja konkursowa przystąpiła do oceny prac uczestnicy i opiekunowie zostali podjęci poczęstunkiem, a następnie obejrzeli ciekawe przedstawienie ukazujące historię objawień i losy dzieci. W konkursie uczestniczyło 18-tu reprezentantów szkół podstawowych naszego powiatu. Weronika zajęła wysokie – 6 miejsce. Gratulujemy startu!