{phocagallery view=category|categoryid=1002|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

26 października uczniów klas pierwszych odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy przez cały rok szkolny będą realizowali program profilaktyczny "Uczę się bezpieczeństwa". Policjanci przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Między innymi uświadamiali dzieciom, że piesi już od najmłodszych lat powinni dbać o swoją widoczność poruszając się po drodze, a przywieszenie do plecaka elementu odblaskowego może ustrzec ich przed poważnymi konsekwencjami wypadków drogowych. Uczniowie praktycznie pokazywali zasady prawidłowego przejścia przez ulicę. Na zakończenie dzieci podziękowały policjantom za naukę bezpieczeństwa pięknym uśmiechem, a policjanci odwdzięczyli się tym samym, rozdając każdemu uczniowi woreczki odblaskowe.