{phocagallery view=category|categoryid=989|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

"Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata"

Takie motto przyświecało tegorocznej akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Część artystyczną przygotowały w tym roku klasy siódme pod opieką swoich wychowawców. Nie zabrakło słów ciepłych, miłych i pełnych patosu o nauczycielach, a także pojawiły się elementy pełne humoru w postaci dowcipów i żartów. Były piosenki i wiersze dedykowane pedagogom, a także symboliczny podarunek - czerwony długopis, który jest atrybutem nauczyciela.

Dzisiejszą uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: burmistrz Kartuz - pan Mieczysław Gołuński, przewodniczący Rady Miasta - pan Andrzej Pryczkowski, przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu - pan Andrzej Borzestowski oraz była dyrektor szkoły pani Danuta Rek, którzy po części artystycznej zabrali głos i w miłych słowach podziękowali uczniom za występ, a nauczycielom za ich pracę, która jest misją trudną i odpowiedzialną.

Dzień Nauczyciela to także okazja do nagrodzenia ich pracy. Dyrektor szkoły pan Piotr Kłoczkowski wręczył nauczycielom dyplomy i podziękowania za trud jaki włożyli w pracę dydaktyczną i wychowawczą na rzecz dzieci i szkoły. Również serdeczne słowa podziękowania i nagrody skierowane zostały do kadry administracyjnej i obsługi naszej placówki. Wszystkiego dobrego kochani pedagodzy!