{phocagallery view=category|categoryid=991|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Jesienią sady się rumienią - uczniowie klasy Ib, III i IV uczący się języka kaszubskiego świętowali w sobotę 30 września Dzień Jabłka w sadzie w Maleninie. Podczas wizyty w Maleninie uczestniczyli w lekcji przyrody w prawdziwym sadzie. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o uprawie i pielęgnacji jabłoni. Oprócz zajęć edukacyjnych był czas na rekreację. W prawdziwej 200-letniej stodole mogli własnoręcznie obrać i pokroić jabłuszko przy pomocy "zaczarowanej maszynki", poszaleć w słomie. Gospodarze przygotowali też nie lada niespodziankę, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz jabłkowy kompot. Ciekawą atrakcją były zapomniane już zabawy, skoki w workach, bieg z jabłkiem na łyżce, przeciąganie liny. Na zakończenie wycieczki czekała kolejna przyjemność - pyszna szarlotka. Nie ma co ukrywać, że dzień ten był prawdziwym "Świętem Jabłka".

Humor nas nie opuszczał tym bardziej, że pogoda dopisała. W świetnych humorach wróciliśmy do domu, przekonani, że polskie jabłka są smaczne, soczyste i zdrowe. Niektórzy zrobili też jabłkowe zakupy! Zachęcamy więc wszystkich do ich jedzenia: codziennie i w każdej postaci!!!