{phocagallery view=category|categoryid=976|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ramach współpracy szkoły z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach, uczniowie klasy VIa i VIb pod opieką nauczyciela plastyki pani Danuty Milewczyk mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach: "Poznanie technik drzeworytniczych i wykonanie własnego drzeworytu klockami drzeworytniczymi". Uczniowie samodzielnie wykonywali różnego rodzaju prace z wykorzystanie matryc drzeworytniczych i dzięki doświadczeniu w tworzeniu grafiki z wykorzystaniem drzeworytu, naocznie mogli obserwować efekty swojej pracy i wyciągać wnioski, że każda odbitka może być wyjątkowa, mimo że jest wykonana z tej samej matrycy. To było naprawdę niesamowite doświadczenie!