{phocagallery view=category|categoryid=972|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

19 września uczniowie klasy VIa pod opieką wychowawcy po raz kolejny spotkali się w kawiarence Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, tym razem na wystawie interaktywnej "Jak patrzeć, żeby interpretować...". Podzieleni na dziewięć grup poszukiwali odpowiedzi na pytania:

• Czy zawsze kiedy coś widzimy znaczy, że coś zobaczymy?
  • Co znaczy patrzyć przenikliwie, uważnie?
  • Co znaczy widzieć mocniej, głębiej?
  • Jak można opisać, zinterpretować to, co widzimy?
  • Jak artyści – pisarze i malarze analizują, opisują świat?

Na spotkaniu ze sztuką, przy niewielkiej pomocy opiekunów wystawy, wszyscy wykonali przydzielone zadania, zaprezentowali wyniki swoich działań, udowadniając, że razem można zobaczyć więcej i stworzyć coś od nowa.

Pamiętając, że 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa, uczniowie przy pomniku pomordowanych nauczycieli przy Szkole Podstawowej Nr 1 oddali hołd poległym w walkach o niepodległość w czasie wojny nauczycielom. Uczcili ich pamięć minutą ciszy i zapalili znicze.