{phocagallery view=category|categoryid=973|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 11 września uczniowie z klasy VIc uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w niezwykle interesującej żywej, interaktywnej lekcji historii, którą można dotknąć, poczuć i przeżyć. Pod opieką p. Gabrieli Jankowskiej i p. Beaty Żaczek zwiedzili Muzeum Techniki Wojskowej Gryf oraz Muzeum Saperskie "Explosive". To muzea zlokalizowane w Dąbrówce na terenie 15 ha po stacjonującej tu w latach 1963 - 2001 jednostki wojskowej 1068. Zgromadzone są tam eksponaty związane z techniką wojskową ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej. Uczniowie zapoznali się z historycznymi pojazdami wojskowymi, umundurowaniem, mogli prześledzić ewolucję amunicji i poznać tajniki pracy sapera. Najwięcej emocji dostarczyła uczniom przejażdżka pojazdem gąsienicowym BAT-M oraz ćwiczenia saperskie: rzutnia granatem i wykrywanie min na polu minowym. Każdy mógł choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy saper. To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil.

Wizyta w muzeum była możliwa dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Kartuz, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie!