7 czerwca "Słunôszka" po raz kolejny zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności zdobywając trzecie miejsce na II Powiatowym Konkursie Zespołów Wokalno – Tanecznych w Baninie. Zespól rywalizował z wieloma grupami tanecznym im.in. Zespołem "Mali Hopowianie" ze SP z Egiertowa, zespołem "Mùlczi" ze SP im. Jana Trepczyka w Miszewie, Zespołem "Wesołe Ludki" z ZS z Kiełpina, zespołem "Banińskie Kwiatuszki" z Banina. Spotkanie zespołów było doskonała okazją do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego oraz wymianą doświadczeń.

Przed zespołem kolejne występy i promowanie kaszubszczyzny. 09 czerwca 2017 r. w piątek zaprezentują się podczas Festynu Rodzinnego w naszej szkole, a w sobotę natomiast podczas otwarcia Międzynarodowego Pucharu Kaszub w zapasach. 17 czerwca 2017 r. mali artyści wezmą u udział w Zjeździe Kaszubów w Polanowie.

Swoje występy zakończą przed wakacjami udziałem w Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Kaszubskich w naszej szkole. Życzymy udanych występów!