{phocagallery view=category|categoryid=955|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniach 03 – 04 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbył się dwudniowy XVIII Otwarty Szachowy Turniej o „Puchar Stolema” zorganizowany przez szkołę oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „Copernicus”. Turniej, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem i przyciągnął uczestników z różnych miejsc naszego województwa: Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Rumia, Staniszewo, Żukowo.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach im. Mikołaja Kopernika zostały rozegrane 4 turnieje szachowe, w których łącznie wzięło udział 74 uczestników. Turniej został rozegrany zgodnie z zasadami fair play. Część uczestników podniosła swoje kategorie szachowe. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymał Wiktor Sinkiewicz. Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu Gminy Kartuzy oraz Powiatu Kartuskiego.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Turniej A

 1. miejsce Kempiński Tomasz
 2. miejsce Jagodziński Mariusz
 3. miejsce Zieliński Konrad
 4. miejsce Pazurkiewicz Janusz
 5. miejsce Panek Tadeusz

Turniej B, chłopcy

 1. miejsce Kowalczyk Mariusz
 2. miejsce Cylke Janusz
 3. miejsce Jagodziński Jaromir
 4. miejsce Hirsz Oliwier
 5. miejsce Zieliński Jakub

Turniej B, dziewczęta

 1. miejsce Ziegert Krystyna
 2. miejsce Tusk Monika

Turniej C, chłopcy

 1. miejsce Maistruk Yehor
 2. miejsce Wesołowski Piotr
 3. miejsce Stankiewicz Dawid
 4. miejsce Hanyż Kordian
 5. miejsce Olejniczak Piotr

Turniej C, dziewczęta

 1. miejsce Łajewska Anna
 2. miejsce Pogorzelska Jagoda
 3. miejsce Konkol Sandra
 4. miejsce Dyk Natalia
 5. miejsce Mroczek Urszula

Turniej D, chłopcy

 1. miejsce Bieszka Karol
 2. miejsce Bladowski Franciszek
 3. miejsce Bieszka Maciej
 4. miejsce Płotka Artur
 5. miejsce Warczak Nikodem

Turniej D, dziewczęta

 1. miejsce Tusk Weronika
 2. miejsce Labuda Iwona
 3. miejsce Kowalczuk Dominika
 4. miejsce Kowalczuk Łucja