W dniu 22 maja dziewczynki z zespołu PEREŁKI oraz grupa taneczna z klas szóstych FADO, pod kierunkiem pani Pauliny Kosznik reprezentowały naszą szkołę w III Powiatowym Przeglądzie Zespołów i Grup Tanecznych w Zespole Szkół w Kiełpinie. W Przeglądzie wzięło udział 10 grup, ponad 130 uczestników szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zmaganiom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność, która gorąco oklaskiwała pokazy taneczne uczestników. Tancerzy oceniała niezależna komisja w składzie: p. Dominika Baranowska – pracownik Wydziału Kultury, Sportu NGO w Kartuzach – przewodnicząca komisji, p. Joanna Zięba – właściciel, instruktor szkoły tańca Mambo oraz p. Elżbieta Raczyńska – właścicielka, instruktor Profesjonalnej Szkoły Tańca El’dance.

  • I miejsce - zespół "Perełki" w kategorii "młodzicy",
  • II miejsce - zespół "Fado" w kategroii "młodsi juniorzy".

Radość dzieci i młodzieży wyrażona wspólnym tańcem w czasie przerwy oraz na zakończenie imprezy wprawiała w zachwyt widzów. Najlepsze zespoły otrzymały puchary oraz medale.