{phocagallery view=category|categoryid=952|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 2 czerwca klasy IVa i IVb wzięły udział w zajęciach edukacyjno – przyrodniczych na terenie Leśnictwa Mirachowo. Tematem przewodnim warsztatów było zapoznanie się "Jaką rolę pełnią owady w świecie przyrody?". Pani Joanna Kuśnierz pracownik Kaszubskiego Parku Krajobrazowego opowiedziała uczniom o owadach, które mają ogromny wpływ na nasze życie. Dzieci mogły obejrzeć strój i akcesoria pszczelarskie. Następnie odbył się bieg wytyczonym szlakiem, na którym zespoły rozwiązywały zadania. Po powrocie z biegu, grupy przystąpiły do zajęć plastyczno - technicznych, gdzie wykonywały z dużych arkuszy brystolu owady, skaczące żaby... Na zakończenie warsztatów odbyło się odczytanie wyników i wybranie grupy, która zajęła pierwsze miejsce. Uczniowie wzięli też udział w pikniku, gdzie można było zjeść pyszne, pieczone kiełbaski. Zajęcia były pouczające i ciekawe, a uczniowie zadowoleni.