{phocagallery view=category|categoryid=958|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniach 16 do 18 maja 2017 roku uczniowie klasy IVb, Va i Vc wzięli udział w wycieczce na Pomorze Zachodnie. Tematem przewodnim naszej wyprawy były Perły Pomorza Zachodniego. Piękna pogoda, która nam towarzyszyła przez cały pobyt, pozwoliła smakować walory tego regionu.

Pierwszym punktem wycieczki był Szczecin, zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba, spacer po Wałach Chrobrego i niestety tylko wejście na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich. Najbardziej obfitujący w atrakcje był drugi dzień: przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego i zagrody żubrów, wyprawa do podziemnego miasta na Wyspie Wolin, pokonanie 300 stopni w latarni morskiej w Świnoujściu, czy wizyta w Forcie Gerharda. Najbardziej spodobała się inscenizacja historyczna w podziemnym mieści i Forcie Gerharda. Na własnej skórze poczuliśmy smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu ma bowiem formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Zwiedzaliśmy fortecę pod opieką "podłego" i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. Po odbyciu przeszkolenia wojskowego, zostaliśmy mianowani na pierwszy historyczny stopień wojskowy i staliśmy się rezerwistami regimentu. Potem przejazd przez Międzyzdroje i krótka wizyta w Alei Gwiazd i Muzeum Figur Woskowych.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od podziwiania katedry i innych zabytków Kamienia Pomorskiego. Przeżyliśmy lekcję historii i geografii w Muzeum Multimedialnym na 15 Południku w Trzęsaczu i na wybrzeżu przy ruinach kościoła, który "zabrało" morze. Każdy uczestnik otrzymał Europejski Certyfikat Pobytu na 15 Południku. Ostatnim punktem wycieczki był Kołobrzeg, gdzie zwiedziliśmy port morski i jachtowy, molo, ale największa atrakcja czekała nas w niedawno otwartym Muzeum 6D – Maszoperia. My już wiemy, co to jest maszoperia. A wy?

Wycieczka była wspaniałą lekcją historii, jak również doskonałą możliwością integracji. Było to nie tylko rekreacyjne spędzenie czasu, bo nie zabrakło czasu na grę w piłkę, zabawy na plaży, długie rozmowy w pokojach, ale wzbogaciliśmy wiedzę o regionie, sami mogliśmy zobaczyć piękno i różnorodność wybrzeża polskiego. Wspólny wyjazd także przyczynił się do kształtowania postaw koleżeńskich.