Przez trzy dni 18, 19 i 20 maja 2017 r. można było do woli chłonąć sztukę przedstawianą na deskach gniewińskiej sceny teatralnej. W tych dniach w sali kinowo-widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Gniewinie trwały konkursowe zmagania w IX Otwartym Turnieju Teatralno-Kabaretowym "Wieżowisko". Jest to największy przegląd teatralny w Polsce skierowany do młodego widza i dorosłych. Konkurs ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem i coraz większą popularnością, o czym świadczy rekordowa ilość zespołów w Gniewinie. W ciągu trzech dni zaprezentowało się 50 grup teatralnych w czterech kategoriach wiekowych. Zadziwiająca była wielka różnorodność prezentowanych spektakli, szeroka tematyka i bardzo wysoki poziom przedstawień. Występom przysłuchiwało się profesjonalne jury, w skład którego weszli zawodowi teatralni aktorzy. Nasi mali artyści świetnie sobie poradzili z wyzwaniem. Z wielkim zaangażowaniem wystąpili na gniewińskiej scenie przedstawiając bajkowe przedstawienie "Smerfy w niewoli". Jurorzy docenili talent i kunszt aktorski naszych młodszych kolegów i postanowili wyróżnić ich spektakl. Dla Świetlików był to niezapomniany dzień, który wzbogacił ich o nowe doświadczenie, pomysły oraz motywację do dalszej pracy. Wszystkim towarzyszyła wspaniała teatralna i przyjazna atmosfera oraz bardzo dobra organizacja przeglądu.

Gratulujemy Świetlikom!