{phocagallery view=category|categoryid=948|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W tym roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs języka angielskiego dla klas 5 i 6 - "The World of English". W konkursie uczestniczyło dziesięć szkół powiatu kartuskiego.

Konkurs ten jest nowatorskim pomysłem w naszej gminie. Uczniowie przygotowując się do niego czytają wybraną, przygotowaną przez organizatorki, lekturę w języku angielskim. Muszą również poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranego kraju, w tym roku Nowej Zelandii. Konkurs ma formę multimedialną, czyli rozwiązywany jest na komputerze. Jest on nie lada wyzwaniem dla uczniów gdyż wymaga wszechstronnego przygotowania i poświęcenia sporej ilości czasu na przeczytanie lektury.

Celem konkursu było m.in. motywowanie uczniów do poznania kultury krajów anglojęzycznych, nauki języka angielskiego w wybranym kontekście, a także propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych.

Po zaciętej rywalizacji, trzeba było przeprowadzić dogrywkę, która pozwoliła wyłonić zwycięzców V edycji konkursu:

kategoria, klasy 5

  • I miejsce – Błażej Pituła, Szkoła Podstawowa w Żukowie
  • II miejsce – Amelia Sikora, Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  • III miejsce – Eryk Marszałkowski, Szkoła Podstawowa w Mirachowie
  • wyróżnienie – Paweł Drewniak, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przodkowie

kategoria, klasy 6

  • I miejsce – Julia Wenta, Szkoła Podstawowa w Staniszewie
  • II miejsce – Sara Wittbrodt, Szkoła Podstawowa w Borkowie
  • III miejsce – Alicja Kuklińska, Szkoła Podstawowa w Żukowie
  • wyróżnienie – Jakub Goll, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach