{phocagallery view=category|categoryid=947|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 16 maja 2017 r. dzieci z Ośrodka Wychowania Przedszkolnego oraz zerówka wybrały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą samochodu bojowego, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Zwiedzając dyspozytornie maluchy zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom, wręczyły słodki upominek i życzyły bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów oraz jak najmniej interwencji związanych z pożarami i wypadkami.