{phocagallery view=category|categoryid=946|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dzień 12 maja 2017 r. był dniem pełnym emocji i wielu wrażeń dla szkolnego zespołu teatralnego Świetliki, do którego należą uczniowie kl. IIb. Młodzi aktorzy wybrali się do Gminnego Centrum Kultury w Parchowie, by wziąć udział w XXXIII Rejonowym Etapie Ogólnopolskiego Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Spotkały się tam zespoły teatralne działające w szkołach trzech powiatów: bytowskiego, kościerskiego i kartuskiego. Każdy zespół przedstawił spektakl o dowolnej tematyce i różnych walorach artystycznych. Nasze Świetliki, pod czujnym okiem p. Gabrieli Jankowskiej, doskonale wcieliły się w role małych niebieskich stworków. Rewelacyjnie wystąpiły na parchowskiej scenie przedstawiając bajkę "Smerfy w niewoli". Swym występem urzekły nie tylko jurorów, ale też widzów, a zwłaszcza tych najmłodszych. Niejednokrotnie na ich twarzach pojawiał się uśmiech, czy też strach, a nawet smutek. Bacznie śledząc losy dobrych Smerfów i złego Gargamela oraz jego przyjaciółki Hogaty wyrażali swoje emocje. Muzyka i scenografia wykonana przez p. Krystynę Gołąbek dodała przedstawieniu uroku i tajemniczości. Starania naszych aktorów zostały docenione przez jurorów. Zostali nagrodzeni I miejscem, a tym samym dostali awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Sopocie. To wielki sukces tym bardziej, że jest to debiut naszych drugoklasistów. Ponadto Amelka Kwidzińska została wyróżniona nagrodą indywidualną za świetną grę aktorską.

Gratulujemy Świetlikom i życzymy im powodzenia w etapie wojewódzkim!