20 kwietnia 2017 roku naszych najmłodszych uczniów odwiedził Strażnik Miejski, pan Krzysztof Pawłowski. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat prawidłowej opieki nad psami. Dzieci obejrzały również ilustracje dotyczące bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Pan Krzysztof wytłumaczył naszym podopiecznym jak należy postępować, kiedy na swojej drodze spotkają psa bez opiekuna, następnie krok po kroku zaprezentował im pozycję "żółwia", która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem strażnika, przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a na zakończenie uczniowie otrzymali od funkcjonariusza kolorowanki i odblaski.