W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas trzecich z naszej szkoły uczestniczyli w projekcie "Pomorski dzielnicowy oczami dziecka". W październiku, po spotkaniu z policjantami, wszystkie dzieci wykonały konkursowe prace plastyczne dotyczące sylwetki dzielnicowego i specyfiki jego służby. 19 grudnia 2016 roku w Sali Teatralnej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego podczas gali finałowej odbyło się podsumowane przedsięwzięcia oraz zostały ogłoszone wyniki konkursu. Z 65 szkół podstawowych województwa pomorskiego 195 uczniów uhonorowano wspaniałymi nagrodami. Każdy laureat otrzymał pamiątkowy dyplom, plecak, bidon, odblaskową maskotkę oraz zestaw klocków lego lub zabawkę z nazwą projektu. Zwycięzcami z naszej szkoły, którzy zajęli I, II, III miejsca zostali:

Klasa IIIa

  1. Dominik Kobiela
  2. Monika Tusk
  3. Aleksandra Littwin

Klasa IIIb

  1. Oliwia Metza
  2. Paulina Lewańczyk
  3. Krystian Kopp – Ostrowski

Klasa IIIc

  1. Nina Gregorowicz
  2. Liwia Skierka
  3. Bartłomiej Wolski

Prace zdobywców pierwszych miejsc zostaną wykorzystane do wydania kalendarza na rok 2017. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom sukcesu!