{phocagallery view=category|categoryid=928|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 12 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy Turnieju zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. W kategorii szkół podstawowych rywalizowały ze sobą: SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 5 w Kartuzach, SP w Prokowie, SP w Łapalicach, SP w Mirachowie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Kartuzach.

Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego i poruszania się przez skrzyżowania, wykazywali się umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy po torze przeszkód oraz po Miasteczku Ruchu Drogowego. Nad prawidłowością przebiegu Turnieju czuwała komisja w skład, której wchodzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kartuzach. Wyniki gminnych eliminacji przedstawiają się następująco:

kategoria szkół podstawowych

  • I miejsce – SP w Prokowie
  • II miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej
  • III miejsce – SP Nr 2 w Kartuzach

kategoria szkół gimnazjalnych

  • I miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Kartuz oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Burmistrza Kartuz oraz Radę Rodziców SP Nr 2 w Kartuzach. Wręczenia nagród dokonała zastępca burmistrza Kartuz p. Sylwia Biankowska. Gminę Kartuzy na powiatowych eliminacjach będą reprezentowały drużyny ze SP w Prokowie, SP Nr 2 w Kartuzach i Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach, które odbędą się 27 kwietnia w SP Nr 2 w Kartuzach.