Dnia 16.03.2017 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się gminne eliminacje XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Jak co roku i nasi uczniowie, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, wzięli w nim udział. W tegorocznych eliminacjach uczestniczyło 33 recytatorów z terenu gminy Kartuzy. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej. Recytatorzy musieli zaprezentować dwa utwory poetyckie lub jeden utwór poetycki i fragment prozy. Występom uważnie przysłuchiwali się jurorzy: Violetta Seremak Jankowska, Jarosław Tyrański, Maciej Szemiel, którzy oceniali dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Cieszymy się, że jury doceniło naszych uczniów. Nina Gregorowicz z klasy IIIc w kategorii wiekowej klas I-III zdobyła III miejsce, a Marcin Konkol z Vb w kategorii klas IV-VI otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!