{phocagallery view=category|categoryid=926|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W piątek 7 kwietnia 2017 r. w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Franciszku Trederze. Konkurs ma na celu przybliżenie uczniom postaci Franciszka Tredera – założyciela i patrona kartuskiego muzeum. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i krzyżówkę, rysowali wylosowane muzealne eksponaty. Jurorzy: p. Mirosława Kazana, p. Ryszard Mielewczyk i p. Tadeusz Wanke oceniali poprawność wykonania zadań i czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Naszą szkołę reprezentowała, przygotowana przez panią Danutę Milewczyk, drużyna w składzie Oliwia Grzonka, Nadia Wolska, Rozalia Formella, uczennice klasy VIa, które po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zajęły II miejsce. Nagrody i dyplomy laureatom oraz podziękowania dla opiekunów wręczył burmistrz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński.