{phocagallery view=category|categoryid=925|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 6 kwietnia 2017 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się gminne eliminacje 46 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Przesłuchania odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych. Recytatorom uważnie przysłuchiwali się jurorzy, którzy oceniali dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna oraz klasy I - III. Spisali się rewelacyjnie. Pod czujnym okiem p. Gabrieli Jankowskiej przygotowali wiersz i prozę w języku kaszubskim. Zostali nagrodzeni następującymi miejscami:

  • uczennice zerówki - Zosia Żołnowska zajęła I miejsce, a Lena Klaman II,
  • uczniowie kategorii kl. I - III - Lena Ciechanowska zdobyła II miejsce, a Nikodem Januszewski został wyróżniony.

Zdobywcy I i II miejsca będą reprezentować gminę Kartuzy podczas eliminacji powiatowych.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!