{phocagallery view=category|categoryid=923|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

30 marca 2017 roku w bibliotece naszej szkoły odbył się VIII Gminny Konkurs "Czytam, więc jestem". Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III z 8 szkół podstawowych. Celem tego konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Wysoki poziom przygotowania uczestników nie ułatwił zadania komisji, w skład której wchodziła pani Marzena Krefta – logopeda, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, pani Elżbieta Went – dyrektor Przedszkola Sióstr Miłosierdzia oraz pani Karolina Klinkosz – nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz w ZSO nr 2 w Kartuzach. Po wnikliwej naradzie jury wyłoniło Mistrza Pięknego Czytania, a została nim Nina Gregorowicz ze SP nr 2 w Kartuzach. II miejsce zajął Igor Zalewski z SP nr 5, III miejsce ex aequo zajęli Aurelia Konkol z ZKiW w Brodnicy Górnej i Bartłomiej Regliński z ZKiW w Dzierżążnie.

Wyróżniono także Antoninę Formellę i Oliwię Miotk ze SP nr 1 oraz Annę Jarząbek ze SP nr 5 w Kartuzach. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy oraz książki. Organizatorkami konkursu były panie Justyna Adamczyk i Ewa Reglińska. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym! Dziękujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom za wzięcie udziału w naszym konkursie.