O wielkim sukcesie sportowym mogą mówić uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekun pan B. Pryczkowski. We wtorek (28 marca), nasi uczniowie uczestniczyli w biegach na szczeblu gminy. Drużyna w składzie: N. Kitowski, O. Dobka, A. Nieleszczuk, H. Kowalewska, K. Merchel, K. Metza, S. Brylowski, S. Cyrzan, M. Klaman, P. Szwabe, J. Brzeska, K. Wilczewska, W. Bolduan, D. Michna, D. Konkel, B. Płotka, M. Piepiórka, P. Paracki, P. Jurek, D. Lipska, P. Korwel, K. Niklas, N. Rychert, S. Ziemann, K. Plichta, F. Kąkol nie miała sobie równych. Rywalizacja sportowa miała miejsce w Gaju Świętopełka. Zawody przebiegały w różnych grupach wiekowych i w kategorii: chłopcy oraz dziewczynki. Oto wyniki w Gminnych Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych:

  • I miejsce w kategorii dziewcząt, Grupa Starszaków,
  • I miejsce w kategorii chłopców, Grupa Młodsza,
  • I miejsce w kategorii dziewcząt, Grupa Młodsza.

Nagrody i dyplomy zawodnikom wręczył Burmistrz Gminy Kartuzy. Cieszymy się ogromnie z sukcesu naszych uczniów. Jednak, aby osiągnąć taki wynik, trzeba intensywnie ćwiczyć i włożyć serce w rywalizację sportową. I tym wykazali się młodzi sportowcy. Życzymy dalszych sukcesów uczniom i panu Bartkowi.