{phocagallery view=category|categoryid=921|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W IV Powiatowym Konkursie Literackim "Słowotok", organizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi z Incjatywą "Chmielno NON-STOP", został doceniony uczeń naszej szkoły Jakub Bałenkowski. To właśnie w tym roku w konkursie dodano nową kategorię dla uczniów szkół podstawowych. Zgodnie z tegoroczną formułą konkursu, uczestnicy mieli napisać opowiadanie zawierające wątek kryminalny z akcją rozgrywającą się w powiecie kartuskim. Konkurs patronatem honorowym objęła Starosta Powiatu Kartuskiego - p. Janina Kwiecień. Jakub napisał ciekawe opowiadanie pt. "Eliksir" o tajemniczym zabójstwie brata Alberta - kartuza, który dzięki niezwykłemu eliksirowi miał się przenieść w ciało przeora, ale coś poszło nie tak...

24 marca podczas uroczystego podsumowania zmagań konkursowych na gali na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie laureaci, w tym Jakub laureat III miejsca, otrzymali z rąk pani starosty dyplomy i nagrody książkowe. Opiekunką naszego szkolnego literata jest pani Danuta Milewczyk.