Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać (…).
Rzeczywiście, kto szuka, ten najczęściej coś znajduje,
niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

J. R. R. Tolkien "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

{phocagallery view=category|categoryid=919|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

23 marca nasza biblioteka szkolna z okazji Światowego Dnia Czytania Książek Tolkiena została przemianowana na HOBBITEKĘ i przybrała wygląd chaty Hobbita. W tym dniu uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w maratonie czytelniczym. Od 8:00 rano do godziny 12:30 kolejne osoby czytały fragmentami najbardziej znaną powieść angielskiego pisarza. Równocześnie odbywał się I Szkolny Konkurs Wiedzy o Twórczości Tolkiena. Przystąpiło do niego 51 osób rozwiązując przygotowany test. Zwycięzcą został Nikodem Warmowski z klasy 5c, który jako jedyny na wszystkie pytania odpowiedział prawidłowo. Nagroda i dyplom została wręczona Nikodemowi przez pana dyrektora Piotra Kloczkowskiego podczas apelu miesiąca. Maraton czytelniczy oraz konkurs został przygotowany przez panią Justynę Adamczyk.