{phocagallery view=category|categoryid=913|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 6 marca uczniowie z Młodzieżowego Ruchu Naukowego w Kartuzach wraz z panią Martyną Plicht przeprowadzili zajęcia z eksperymentami dla uczniów z klas 2c, 2e, 3a oraz 4b i 6a. Młodsze dzieci poznawały ciekawy świat eksperymentów, sami w nich uczestniczyli oraz poznawali związki zachodzące w środowisku. Szczególnie podobały im się eksperymenty z ogniem i nadmanganianem potasu, które były bardzo widowiskowe. Starsi uczniowie zajmowali się optyką i załamaniem światła. Poznawali złożone procesy, wykazywali się umiejętnością logicznego myślenia, kojarzeniem faktów, przewidywaniem skutków. Uczniom wszystkich klas bardzo podobała się inna forma poznawania wiedzy i czynnie uczestniczyli w zajęciach. To były świetne zajęcia!