{phocagallery view=category|categoryid=906|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klasy IId z kółka plastycznego wzięli udział w konkursie "Kartuzy – atrakcyjne turystycznie" Makieta Kartuz. Organizatorem konkursu było Kartuskie Centrum Kultury oraz Centrum Informacji Turystycznej, a patronat honorowy objął Burmistrz Kartuz. Na zajęciach kółka plastycznego pod czujnym okiem pani Beaty Konkel dzieci wytrwale oklejały pudełka różnej wielkości, aby odwzorować ciekawe budowle i miejsca naszego miasta. Udało się wykonać m.in. Kolegiatę, Kościół Św. Kazimierza, Muzeum Kaszubskie, Park Solidarności. Jury biorąc pod uwagę oryginalność, pomysłowość, jakość wykonania oraz ilość ujętych atrakcji i walorów miasta na makiecie uhonorowało w kategorii klas I – III, I miejscem uczniów kółka plastycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 2: Karolinę Benkę, Alicję Szreder, Oliwię Lejkowską, Wiktorię Beeger, Paulinę Barejkę, Marcina Grondę, Weronikę Tusk, Nikodema Januszewskiego, Jakuba Lewarskiego, Milenę Kaczorowską.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 lutego 2017 r. w Centrum Informacji Turystycznej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, upominki oraz piękny interaktywny globus.

Gratulujemy!