{phocagallery view=category|categoryid=905|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Nasi uczniowie, jak przystało na uczniów, których szkoła ma imię Mikołaja Kopernika, o swoim patronie wiedzą bardzo dużo. Co roku uroczyście obchodzimy rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jest akademia i V Konkurs Interdyscyplinarny "Copernicus 2017". W tym roku nie mogło być inaczej. Za akademię odpowiedzialne były klasy szóste wraz z wychowawcami, które zrobiły wszystko, by apel wypadł jak najlepiej. Motywem przewodnim przedstawienia słowno - muzycznego było życie i twórczość naszego wspaniałego astronoma, lekarza i ekonomisty.

Uczniowie przebrani w stroje z epoki, przybliżyli swoim koleżankom i kolegom postać, i to nad czym pracował ten genialny astronom. Słowa przeplatały się z piosenkami i muzyką w wykonaniu "skrzypaczki" z klasy VIb Agnieszki Marszk, której towarzyszył pan Marcin Stoltmann - nauczyciel muzyki. Należy nadmienić, że całość miała piękną scenografię. Miło nam było gościć nauczycieli ze szkoły w Brodnicy, Kiełpinie i Prokowie, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi na konkurs.

Uczniom i nauczycielom odpowiedzialnym za apel podziękował pan dyrektor. Nadmienić należy, że w tym czasie, gdy trwała akademia, miał miejsce V Konkurs Interdyscyplinarny "Copernicus 2017". Wyniki zostały ogłoszone po apelu. Nagrody wręczył dyrektor Piotr Kłoczkowski oraz panie, które konkurs przygotowały.