{phocagallery view=category|categoryid=904|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 17 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego "Copernicus 2017" pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Konkurs był skierowany do uczniów klas V i VI ze szkół Gminy Kartuzy. Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. H. Grzenkowska i p. D. Milewczyk. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów z 4 szkół: Szkoły Podstawowej w Prokowie, Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej, Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz przedstawiciele gospodarzy.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch etapach. W pierwszym etapie rozwiązywali test tematycznie związany z postacią Mikołaja Kopernika wymagający umiejętności czytania ze zrozumieniem, analitycznego myślenia, natomiast w drugim etapie odpowiadali na wylosowane przez siebie na pytania za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, przyrody i historii. Po zaciętej rywalizacji jury w składzie: p. Hanna Wicka, p. Ewelina Kowalkowska, p. Hanna Grzenkowska wyłoniło zwycięzców.

  • tytuł COPERNICUSA 2017 zdobyła Alicja Treder (ZSz w Kiełpinie)
  • tytuł I Wicemistrza zdobyła Olga Kempa (SP w Brodnicy Górnej)
  • tytuł II Wicemistrza zdobył Mikołaj Cyrzan (SP w Prokowie)

Laureaci konkursu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy uznania, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Organizatorki symbolicznym kwiatkiem podziękowały opiekunkom za przygotowanie uczestników i udział w konkursie.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział, sportową rywalizację i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu „COPERNICUS 2018”!