Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kartuzach ogłosiła konkurs "Trzymaj formę dla zdrowia i urody" dla uczniów klas V – VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I – III szkół gimnazjalnych na stworzenie hasła o tematyce związanej z promocją aktywności fizycznej oraz prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się, zawierającego nie więcej niż 25 słów.

Uczniowie klasy Va na godzinie wychowawczej pod okiem wychowawcy debatowali na temat zdrowego stylu życia, znaczenia i potrzeby aktywności fizycznej oraz roli zbilansowanej diety. Podsumowaniem zajęć było właśnie zredagowanie hasła promującego zdrowy styl życia. Można powiedzieć, że wszyscy wywiązali się z zadania znakomicie, hasła były ciekawe, pomysłowe i zabawne. Niestety na konkurs można było wysłać tylko trzy propozycje. Szkolne eliminacje wygrały hasła Weroniki, Nicoli i Michała:

Owoce, warzywa urody dodają,
ćwiczenia nadwadze zapobiegają,
kościom i zębom pomaga nabiał.
Ćwicz i jedz rozsądnie, to klucz do urody.
A zdrowie i uroda się nie rozpadnie!

Odpowiednio długi sen
to już dobry dzień,
zdrowa żywność, mało cukru, dużo wody,

Uprawiając jeszcze sport,
będziesz zdrów jak ryba w wodzie!

Zostań fanem sportu i zdrowej żywności,
a twój organizm będzie rozwijał się bez trudności.

Laureatem III miejsca w konkursie został Michał Węsierski, autor najkrótszego hasła. Nagrodę rzeczową ufundowaną przez organizatorów i dyplom odebrał z rąk dyrektora szkoły pana Piotra Kloczkowskiego na apelu szkolnym. Gratulujemy sukcesu!