{phocagallery view=category|categoryid=900|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

10 lutego w piątek w naszej szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Dzieci w świat książek zostały wprowadzone przez starsze koleżanki, które wcieliły się w bohaterów bajek: Czerwony Kapturek – Agnieszka Fierka, Sierotka Marysia – Agnieszka Marszk, Kopciuszek – Zosia Wolska, Małgosia – Agnieszka Król oraz Królowa Książka – Milena Kwidzinska. Pierwszaki słowa ślubowania "Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą", powtarzały po Królowej Książce, która zdecydowała o przyjęciu ich do grona czytelników po przeegzaminowaniu ze znajomości bajek i zasad obowiązujących w bibliotece. Dzieci mogły teraz ze specjalnie dla nich przygotowanej "Biblioteczki pierwszoklasisty" wybrać pierwszą książkę, którą wypożyczyły do domu. Do każdej książki dołączona była imienna zakładka, która zawierała informacje, kiedy biblioteka szkolna jest otwarta. Spotkanie zostało uwieńczone pamiątkowym zdjęciem, a w podziękowaniu dzieci wręczyły pani bibliotekarce Justynie Adamczyk bukiet żonkili.

Witamy nowych czytelników w pięknym świecie książek!