Niecodzienne zajęcia mieli w środę 1 lutego członkowie zespołu "Słunôszka". Podczas swojej próby gościli dzieci wraz z opiekunami z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa z Zielonej Góry. Nasi uczniowie przybliżyli gościom język i folklor kaszubski oraz zaprezentowali wiązankę tańców naszego regionu. Niewątpliwą atrakcją była nauka kaszubskiego alfabetu, czyli "Nut Kaszubskich" oraz kroków tańca kaszubskiego "Dżeka". Największym zainteresowaniem wśród dzieci z Zielonej Góry cieszyła się nauka gry na diabelskich skrzypcach oraz burczybasie.

Członkowie lubuskiego zespołu promując swoją "mała ojczyznę" również zaprezentowali strój ludowy oraz tańce swojego regionu. Spotkanie zakończyło się nauką wybranych tańców z obu regionów Polski.