{phocagallery view=category|categoryid=895|limitstart=0|limitcount=1|pluginlink=1}

Klasa Vc wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Pocztówka do Pana Sienkiewicza" zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Ciekawostką jest to, że słowo "pocztówka" w języku polskim zawdzięczamy właśnie Henrykowi Sienkiewiczowi! W 1900 roku pisarz wziął udział w konkursie, którego celem było wymyślenie określenia karty pocztowej innego niż pochodząca z języka rosyjskiego "odkrytka". Na konkurs nadesłano ponad 300 propozycji i to pocztówka wymyślona przez Sienkiewicza wygrała. Akcja "Pocztówka do Pana Sienkiewicza" miała na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, odkrywanie i promocję dziedzictwa pisarza, rozwijanie kultury czytelniczej, inspirowanie uczniów do pracy twórczej, rozwijanie zdolności plastycznych i literackich dzieci.

Inspiracją do udziału w akcji klasy Vc był cykl lekcji języka polskiego przybliżający postać polskiego noblisty i poświęcony omówieniu lektury "W pustyni i w puszczy". Uczniowie na zajęciach techniki własnoręcznie, zgodnie z podaną przez organizatorów instrukcją, wykonali piękne kartki pocztowe i wypisali na nich własne przemyślenia, dotyczące omawianej lektury oraz twórczości Henryka Sienkiewicza. Akcja stanowiła ciekawe podsumowanie lekcji wokół powieści "W pustyni i w puszczy".