{phocagallery view=category|categoryid=890|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 16 stycznia 2017 r. uczniowie klas I, IV i V wzięli udział w zajęciach przyrodniczych na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Pani Joanna Kuśnierz pracownik Parku Krajobrazowego na początku zajęć przedstawiła prezentację dotyczącą "Dokarmiania zwierząt zimą". Następnie uczniowie mieli możliwość wzbogacić swoją wiedzę na temat budowy ciała i życia owadów i pająków. Uczniowie aktywnie włączali się w trakcie prezentacji dzieląc się swoją już zdobytą wiedzą. Najbardziej zaciekawiły ich informacje dotyczące życia pająków, w tym budowy pajęczyny.

Następnie uczniowie obserwowali doświadczenia przyrodnicze np. w jaki sposób ułożyć papier w powietrzu, aby utrzymał ciężar szklanki albo jak wyjąć zatopioną monetę w wodzie z tuszem, aby nie pobrudzić palców. Na koniec wszystkie dzieci bardzo chętnie odbijały na kartkach rośliny i zwierzęta z plastikowych nakładek. Kolorowali kolorowanki przyrodnicze oraz przyklejali kolorowe naklejki.

Po skończonych zajęciach grupa przyrodników odbyła spacer ulicami miasta i udała się do pizzerii "Italiana" na ciepły posiłek.