{phocagallery view=category|categoryid=886|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Członkowie zespołu teatralnego Świetliki, czyli uczniowie klasy Vc oraz IIb, wciąż żyją atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą konkursu wojewódzkiego, który odbył się w Kinoteatrze Grom w Gdyni. Dnia 3 stycznia 2017 r. Świetliki brały udział w XVII Gdyńskim Przeglądzie Jasełek. Konkurs ten został zapoczątkowany 17 lat temu i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych. W każdym roku zwiększa się liczba zespołów, a poziom prezentowanych przez uczestników przedstawień jest bardzo wysoki. Jego ideą jest podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja środowisk szkolnych z całego województwa. Patronat honorowy objął Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź - Metropolita Gdański oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Konkurs trwał dwa dni i przebiegał w trzech grupach wiekowych: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Świetliki pod czujnym okiem p. Gabrieli Jankowskiej wręcz zawodowo przedstawiły wzruszający spektakl "Opowieść wigilijna". Pomysłowy scenariusz, brawurowa gra aktorska i trafnie dobrana muzyka sprawiły, że jurorzy przyznali naszym aktorom II miejsce. Dodatkowo Margareta Kąkol oraz Liwia Tobys otrzymały indywidualne nagrody aktorskie, które zostały im wręczone podczas finału 5 stycznia. Gratulujemy!