W czwartek 15 grudnia w Centrum Kultury odbył się finał konkursu plastycznego "Moje Kaszuby". Na konkurs ogółem wpłynęło około 150 prac, które zdaniem jury reprezentowały naprawdę wysoki poziom. W formie artystycznej młodzi plastycy z klas I - III mieli przedstawić postacie kaszubskiej mitologii, a z klas IV - VI obrzędy bożonarodzeniowe i noworoczne na Kaszubach. Bezkonkurencyjne były prace naszych uczniów! W kategorii IV - VI zdobyli trzy pierwsze miejsca. Jury, zwracając przede wszystkim uwagę na indywidualność, kreatywność i samodzielność wykonania pracy, uhonorowało

w kategorii klasy I - III:

  • wyróżnieniem Nicolę Brzeską z klasy II b,

w kategorii klasy IV - IV:

  • I miejscem Zuzannę Stachowiak z klasy V a,
  • II miejscem Milenę Kwidzińską z klasy VI b,
  • III miejscem Nicolę Mayer z klasy V a,
  • III miejscem Zuzannę Tusk z klasy V b.

Dwóm szkołom z największą liczbą laureatów czyli naszej oraz Szkole Podstawowej w Starej Hucie przypadła nagroda burmistrza, wycieczka autokarowa po Kaszubach.

Gratulujemy uczniom i opiekunom pani Gabrieli Jankowskiej, Dorocie Frenkiel i Danucie Milewczyk!