W przepiękny czas świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas szkolny zespół teatralny Świetliki. Jasełka bożonarodzeniowe powodują, że ten spektakl ma zawsze swój nastrój, jest inny niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. Tak było i tym razem. Uczniowie kl. Vc i IIb, pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, przygotowali piękne przedstawienie świąteczne pt.: "Opowieść wigilijna". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili historię skąpca Scrooga. W wigilijną noc główny bohater musiał stawić czoła trzem duchom Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nich prezentował osobny okres czasu - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Duchy przypominały mu, jakim był kiedyś człowiekiem, jak wygląda jego współczesny świat i co się stanie, gdy nie będzie dążyć do tego, by stać się lepszym. Trafnie dobrane efekty muzyczne i dźwiękowe dodały inscenizacji tajemniczości i magii. Nad scenografią i doborem rekwizytów czuwała p. Beata Żaczek i p. Krystyna Gołąbek. To była bardzo mądra i głęboka inscenizacja z przesłaniem, skłaniająca do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Przedstawienie zostało zakończone życzeniami skierowanymi do wszystkich zebranych:

"W ten niepowtarzalny dzień
i wieczór wigilijny
całym sercem radośnie się życzy:
żeby oczy nie płakały niczyje,
żeby w sercu nie było goryczy;
życzy się dni lepszych,
dni pełnych miłości,
niechaj więc radość i szczęście
w naszych domach gości!”

Opowieść wigilijną mieli okazję zobaczyć uczniowie i pracownicy szkoły, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz.