{phocagallery view=category|categoryid=883|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Święta Bożego Narodzenia są czasem magicznym, czasem spędzanym w gronie rodzinnym. Jednak nie wszyscy mają możliwość spędzenia tych świąt z najbliższymi. 16 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Krystyny Stankowskiej, Gabrieli Jankowskiej i Krystyny Gołąbek odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Należy podkreślić, że takie spotkania mają już swoją tradycję, bo od 1980 r. nasi uczniowie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzają pensjonariuszy tego Domu. Podczas wizyty szkolny zespół teatralny "Świetliki" przedstawił jasełka. Mieszkańcy entuzjastycznie reagowali na występ nagradzając dzieci brawami i przyłączali się do kolędowania. Niejednej osobie ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka świąteczne życzenia, wręczyli słodkie upominki, gwiazdy betlejemskie – symbol świąt i własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Spotkanie z mieszkańcami jest dla dzieci niezwykle cennym i ważnym doświadczeniem. Dzięki niemu uczą się czym jest tolerancja. Bliskie stają się takie wartości jak szacunek i pamięć o ludziach starszych, schorowanych i często samotnych. Mieszkańcy Domu z życzliwością przyjęli dzieci, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci gospodarzy i młodych gości.

Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za finansowe wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zakupić słodkie upominki, państwu M. i O. Lewków oraz firmie Przewozy Autokarowe "Gryf" za nieodpłatne udostępnienie środka transportu.