{phocagallery view=category|categoryid=874|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 02 grudnia 2016 r. w Małej Szkole w Szopie odbył się VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Celem konkursu była popularyzacja kaszubskiej i polskiej twórczości Ewy Warmowskiej - laureatki wielu konkursów literackich. Przesłuchania recytatorów odbyły się w 5 kategoriach wiekowych. Każdy musiał opanować pamięciowo dwa utwory w języku kaszubskim lub polskim. Na przesłuchania przybyło 158 uczniów z 52 różnych szkół. Naszą szkołę, pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, reprezentowała uczennica kl. I Lena Ciechanowska, która zaprezentowała wiersz pt.: "Drëch" oraz "Taczi knôpik". W jej kategorii wiekowej, która skupiała uczniów klas I, II i III, rywalizowało 53 uczestników z całego województwa. Lena za recytację swoich wierszy otrzymała wyróżnienie, co jest dla niej znacznym osiągnięciem, tym bardziej, że miała tak liczną konkurencję. Gratulujemy sukcesu!