{phocagallery view=category|categoryid=876|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klas pierwszych przez kilka tygodni uczęszczania do świetlicy szkolnej poznali zasady bycia razem i brali udział w różnorodnych zajęciach. Słuchali opowiadań, bajek, wierszy oraz nauczyli się wielu piosenek, zabaw integracyjnych i ze śpiewem. W końcu nadszedł dzień przyjęcia ich do społeczności świetlicowej.

W dniu 6 grudnia odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, pedagog szkolny p. Dorota Konkel, nauczyciele, wychowawcy klas pierwszych, rodzice oraz uczniowie klas starszych.

Aby uczniowie mogli stać się pełnoprawnymi członkami grupy świetlicowej musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Zostali poddani próbom: wiedzy, smaku i sprawności. Pierwszaki doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, wzorowo zaliczyły znajomość zasad obowiązujących w świetlicy, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, chętnie brały udział w zabawach i konkursach. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci do uzyskania miana Świetliczaka złożyli uroczystą przysięgę, że będą dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów, jak również o porządek i czystość w świetlicy. Nigdy nie zapomną powiedzieć: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Obiecali grzecznie bawić się, uczyć i odrabiać lekcje. I oczywiście szanować swoje panie! Po ślubowaniu zostali pasowani przez kierownika świetlicy p. Ewę Reglińską.

Na pamiątkę nowo przyjęci do gromady świetlicowej otrzymali „Medal Świetliczaka” oraz słodki upominek, a wychowawcy klas pamiątkowe dyplomy. Nowym Świetliczakom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych na nauce i zabawie. Uroczystość prowadziły: p. Krystyna Gołąbek i p. Małgorzata Klinkosz - Anioła. Oprawę muzyczną zapewniła p. Paulina Kosznik.