{phocagallery view=category|categoryid=872|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klasy VIa pod opieką pani Danuty Milewczyk w sobotę 3 grudnia wzięli udział w zajęciach w ramach VIII Pomorskiej Gali Żeglarskiej. Impreza odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści Romana Paszke, polskiego żeglarza, kapitana jachtowego, konstruktora, o tym jak bez pieniędzy można zbudować jacht, pokonując po drodze setki problemów, na pierwszy rzut oka niemożliwych do pokonania, dzięki niezłomnej sile marzeń. Tylko marzenia inspirują człowieka do działania. Mogli też obejrzeć z bliska jacht, sprawdzić swoje predyspozycje żeglarskie na symulatorach, obejrzeć zdjęcia z treningów i startów żeglarskich UKŻ Lamelka Kartuzy, czy poszukać różnić między kaszubskim strojem odświętnym, a strojem odświętnym rybaków.