{phocagallery view=category|categoryid=871|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W trzecim tygodniu listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały temat "A deszcz pada i pada...". Dzieci poznały określenie "słota" oraz obejrzały film, który pokazywał jak powstaje deszcz. Pierwszego dnia dzieci zobaczyły przedstawienie o królu deszczu, przygotowanym przez panie. Na sylwetkach kropli deszczu robiliśmy działania matematyczne z zakresu przeliczania i porównywania oraz dzielenia kropel na grupy. Omawialiśmy także budowę parasola. W minionym tygodniu pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci były: parasole wyklejane plasteliną, parasole malowane farbkami, gdzie dzieci same wycinały krople i naklejały nad parasole. Młodsze dzieci zaś wykonały swój wymarzony sweterek, oraz z kropli deszczu zbudowały swoje wymarzone deszczowe zwierzątko.

W wolnym czasie postanowiliśmy zrobić doświadczenie z balonem, sodą i octem. Dzieci w ten sposób zaobserwowały, jak balon, bez naszej pomocy może "sam" się nadmuchać. Dowiedzieliśmy się jak powstają bąbelki w kubeczku z wodą, a także poznaliśmy nowy sposób malowania farbkami za pomocą słomek i buzi.