{phocagallery view=category|categoryid=867|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Motywem przewodnim XVI Koncertu Charytatywnego "Dzieci Dzieciom" była myśl – "Miłość czyni cuda". Na koncert przybyli zaproszeni goście, przyjaciele szkoły, a wśród nich rodzice naszych uczniów.

W przepięknej scenografii, XVI koncert pod hasłem "Miłość czyni cuda" rozpoczął dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski. I zaczęło się. Na pięknej scenie, którą pozyskaliśmy dzięki Burmistrzowi Kartuz p. Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu, oświetlonej białymi światełkami i ozdobionej srebrnymi drzewkami, nasi uczniowie zaprezentowali piosenki i układy taneczne, które przygotowali pod okiem swoich wychowawców. Piękne występy zostały podkreślone przez magiczną scenografię, efekty świetlne i oprawę muzyczną, nad którą czuwał pan Waldemar Formela. W przerwach pomiędzy występami odbywała się licytacja fantów, którą z dużym zaangażowaniem prowadziły p. Hanna Grzenkowska i p. Katarzyna Sikorska. Gorąca atmosfera i szczytny cel jakim było zebranie pieniędzy na paczki dla dzieci potrzebujących, otwierały portfele licytujących.

Również dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z fantami, które trafiły do nas od rodziców uczniów i różnych sponsorów. Wśród nich można było zakupić prace wykonane przez dzieci i rodziców, a także nauczycieli: bombki, choinki, stroiki i inne świąteczne dekoracje. Koncertowa kawiarenka sprzyjała miłej i iście świątecznej atmosferze. Można było kupić ciasto, wypić kawę, herbatę i z refleksją pomyśleć o tych, dla których ten koncert został zorganizowany.

Magia Świąt Bożego Narodzenia działała na wszystkich. Tych, którzy wsparli akcję i tych, którzy przybyli, by popatrzeć i wysłuchać tego, co przygotowały dzieci wraz ze swoimi wychowawcami.

Gorące podziękowania należą się szczególnie koordynatorkom koncertu: p. Wiolecie Stoltmann i p. Dorocie Frenkiel, które opracowały scenariusz i nad wszystkim czuwały. Cała społeczność szkoły z dyrekcją na czele zaangażowana była w przygotowania do koncertu, bo przecież pomaganie innym, a zwłaszcza tym słabszym, jest niemal naszym obowiązkiem.

Dziękujemy, po raz kolejny, wszystkim Aniołom Dobra za przybycie i wsparcie tak szczytnego celu. Jedni będą zadowoleni, że pomogli innym, drudzy, że otrzymają paczki, a koncert niech trwa i trwa. Niech przynosi radość innym. Magia dobra działa, jeżeli my tego będziemy chcieli.