{phocagallery view=category|categoryid=869|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Elfy, renifery i on - Święty Mikołaj. Każdy, bez względu na wiek, chciałby kiedyś odwiedzić go w jego warsztacie na kole podbiegunowym w Rovaniemi. A tymczasem w środę 30 listopada w ramach mikołajkowego prezentu klasy IVb i Va pojechały do Drzewiny, niezwykłego, magicznego miejsca, gdzie w swojej podróży zrobił sobie przystanek Święty Mikołaj.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia "żywej szopki" i poznania osiołka Gucia, dwóch bardzo ciekawskich kózek i owieczek. Następnie, ogrzewając się przy ognisku i popijając pyszną herbatkę, odkrywaliśmy tajemnice życia Wioski Lapońskiej i jej mieszkańców.

W Szkole Elfów obejrzeliśmy film, który pokazał nam, w jaki sposób robi się tradycyjne bombki. Po takim przygotowaniu mogliśmy przystąpić do własnoręcznego ozdabiania bombek oraz wykonania świątecznego stroika. Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie z Mikołajem i... każdy mógł szepnąć mu coś na ucho i poprosić o wymarzony prezent pod choinką.

Pobyt w Mikołajowej Krainie ukoronowało wręczenie każdemu uczestnikowi certyfikatu ukończenia Elitarnej Szkoły Elfów i uzyskania tytułu Pomocnika Elfa. Mimo braku zimowej aury, pluchy i błota, wizyta na Przystanku Świętego Mikołaja wprawiła wszystkich uczestników wycieczki w świąteczny nastrój i czas oczekiwania na wymarzony prezent.