{phocagallery view=category|categoryid=862|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W poniedziałek 28 listopada w naszej bibliotece szkolnej, która w tym dniu przybrała wyjątkowo magiczny charakter, odbyły się "Bajkowe wróżby". Dziewczynki z Koła Dziennikarskiego wcieliły się w postacie z bajek i za pomocą pomysłowych atrybutów "przepowiadały" przyszłość. Królowa Śniegu (Milena Kwidzinska) wróżyła z płatków śniegu, Calineczka (Liwia Tobys) swoje dobre rady ukryła pod tytułami książek i postaciami z bajek. W koszyczku Czerwony Kapturek (Agnieszka Fierka) tym razem schował kwiaty – każdy z nich w swych płatkach krył dobrą wróżbę. Myszka Miki (Zosia Wolska) "przepowiadała" zawody, a Małgosia (Zuzia Miłejko) z bajki braci Grimm "Jaś i Małgosia" udzielała wskazówek, jak dojść do wymarzonego celu. Alicja w Krainie Czarów (Agnieszka Marszk) do pomocy miała swoich książkowych przyjaciół m.in. Kapelusznika, Białego Królika – to oni odkrywali przed uczniami ich przyszłość – oczywiście tylko w pozytywnych kolorach.

Literackie Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Bajkowe wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą i pozwoliły przenieść się w świat marzeń, książek i fantazji.