9 listopada br. Gdynia przywitała uczniów klasy IIe i IIIb jesienna słota. Nie przeszkodziła ona zrealizować programu wycieczki. Pierwszym etapem był spacer po Skwerze Kościuszki, a następnie zwiedzanie polskiego niszczyciela z czasów II wojny światowej - ORP "Błyskawica". Wszyscy z zainteresowaniem oglądali elementy okrętu. Największe zaciekawienie wzbudziła maszynownia niszczyciela. Kolejny punkt programu wycieczki, to pobyt w Muzeum Miasta Gdyni. Znajdująca się tam wystawa "Szkło. Metal. Detal" przeniosła uczniów w świat ich pradziadków. Poznali detale wyposażenia mieszkań z II połowy XX wieku. Po zwiedzeniu wystawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Modelowe mieszkanie". W czasie warsztatów z wielkim zaangażowaniem i przy wykorzystaniu różnych środków plastycznych wykonywali w grupach projekty pomieszczeń mieszkań – salonu, pokoju dziecięcego, kuchni, łazienki. W kilkanaście minut powstały bardzo ciekawe projekty. Każdy z nich zachwycał pomysłowością wykonania i uwzględniał przeróżne detale pomieszczeń. Pobyt w Gdyni zakończyła podróż w świat nauki w Centrum Nauki "Experyment". Wszystkich fascynowały zabawy w formie interaktywnej instalacji i pokazu.

Uczniowie pełni wrażeń i z pamiątkami w plecakach w późnych godzinach popołudniowych powrócili do Kartuz.