{phocagallery view=category|categoryid=842|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W trzecim tygodniu października przedszkolaki realizowały temat "Moja rodzina". Malowały farbami portret mamy i taty. W ten sposób utrwaliły sobie części ciała, rozwijały sprawność manualną i umiejętne posługiwanie się farbami. Dzieci zwróciły uwagę na stosowanie realistycznych kolorów i zachowanie proporcji. Następnie prace zostały powieszone w sali. Dużo rozmawialiśmy o rodzicach - jaka jest mama (opisywanie wyglądu kolor oczu, włosów). Dzieci opowiadały co najbardziej lubią robić z rodzicami, w co się bawić, gdzie spędzać czas. W tym tygodniu odbyła się też kolejna impreza urodzinowa. Tym razem swoje trzecie urodziny obchodziła Lilianna. Tradycyjnie nie zabrakło tortu urodzinowego, życzeń i wspaniałej zabawy.

W wolnym czasie postanowiliśmy zrobić eksperyment ze skittelsami:) Na talerzu ułożyliśmy kolorowy okrąg. Delikatnie wlaliśmy wodę na środek talerza, sprawdzając, czy znajduje się ona pod każdym cukierkiem. Czekaliśmy… po krótkiej chwili spod cukierków popłynęły kolorowe strużki, tworząc wyjątkowy obrazek, tęczę barw! Dzieci były zachwycone!