{phocagallery view=category|categoryid=836|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W środę 12 października było u nas smacznie, ale przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grup 01 i 02 na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę z owoców, które przynieśli z domów. Zanim przystąpiliśmy do wykonania sałatki wspólnie poznawaliśmy i degustowaliśmy nowo poznane owoce egzotyczne. Dowiedzieliśmy się jak smakują i wyglądają awokado, ananas, kaki, granat oraz grejpfrut.

Wszyscy dokładnie umyli rączki i przyniesione przez siebie owoce. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy.

Sałatka udała się, wyszła wspaniale!